info [at] fa98.ir 03137866954

درج آگهی ویژه با ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت مشتری در نیازمندی فا 98 جهت اطلاعات بیشتر با مدیریت سایت 09109909003 تماس بگیرید.

نیازمندی فا98

درج آگهی رایگان و ویژه

شناسایی نام تجاری و علامت تجاری

شناسایی نام تجاری و علامت تجاری

آگهی رایگان
  •  email
  • email
  •    تهران تهران
  • مشاغل خدمات اداری
  • 272 بازدید
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  • میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 4

اسم تجارتی : اسم تجاری عنوانی است حاکی از شهرت تاجر که او تحت آن،عنوان خود را معرفی و مشهور می کند این عنوان ممکن است اسم خانوادگی خود تاجر باشد و ممکن است یک اسم فانتزی باشد. اسم تجارتی با اسم شرکت ممکن است متحد باشد؛ ثبت اسم تجاری اختیاری است. مگر در مواردی که وزارت عدلیه آن را الزامی کند. تا این تاریخ متأسفانه نظام نامه ماده 582 قانون تجارت تهیه و تصویب نشده است، لذا چگونگی ارتباط اسم تجاری و شمولیت و اطلاق اسم تجاری با نام شرکت با ابهام مواجه می باشد.

" ماده 582 قانون تجارت- وزارت عدلیه به موجب نظام نامه ترتیب ثبت اسم تجارتی و اعلان آن و اصول محاکمان در دعاوی مربوطه به اسم تجارتی را معین خواهد کرد."
در بند (ج) ماده (30) قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب 1386، نام تجارتی تعریف شده است. با توجه به بند یاد شده، نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.
با توجه به ماده (46) قانون یاد شده، اسم یا عنوانی که ماهیت یا طریقه استفاده از آن خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا موجبات فریب مراکز تجاری یا عمومی را نسبت به ماهیت مؤسسه ای فراهم کند که اسم یا عنوان معرف آن است، نمی تواند به عنوان یک نام تجارتی بکار رود.
همان طور که در ماده (47) قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری آمده است، با رعایت قوانین و مقررات، ثبت اجباری نام های تجارتی، این قبیل نام ها حتی بدون ثبت، در برابر عمل خلاف قانون اشخاص ثالث حمایت می شوند.هر گونه استفاده از نام تجاری توسط اشخاص ثالث، به صورت نام تجارتی یا علامت یا علامت جمعی، یا هر گونه استفاده از آنها که عرفاً باعث فریب عموم شود، غیر قانونی تلقی می شود.تماس با ما:

02188880006

sabtkara@gmail.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 4

kararegister.com